Режим роботи:

пн.-пт.    9:00 - 20:00
сб.    9:00 - 20:00
нд.    9:00 - 18:00

Наш адрес:

Київ, пр-т Академіка
Глушкова, 26
Ст. метро «Теремки»

Герметизація фісур у дітей

Одним з найефективніших методів профілактики карієсу у дітей являється герметизація фісур. Такий спосіб застосовують, як для молочних так і для постійних дитячих зубів.  В першу чергу це стосується саме жувальних, адже переважно на їхній рельєфній площині, розташовані природні складки – фісури.

Фісура — це особливе  заглиблення,  яке знаходиться між горбиками на жувальній поверхні зуба.

Види фісур за типом будови:

  • лійкоподібні;
  • конусоподібні;
  • каплеподібні;
  • поліпоподібні.

Тільки прорізавшись, дитячі зуби мають ще незрілу, слабку, не достатньо мінералізовану емаль, яка  придає стійкість до зовнішніх факторів. Більш мінералізованими являються горби, а фісури – менше, тому вони легко піддаються швидкому розвитку карієсу. Фісури створюють хороші умови бактеріям, які знаходяться в порожнині рота. Вживаючи повсякденну їжу, її частинки можуть затриматись на поверхні зуба та спричинити моментальне розмноження мікроорганізмів, накопичення продуктів їх клітинного розпаду та утворення нальоту.

Так як, у дитини ще не в повній мірі розвинені навички правильної гігієни порожнини рота, вона не в змозі до кінця вичистити ці глибокі борозди, і в них, як наслідок  розвивається карієс. Через це, практично у кожної дорослої людини, шості зуби пломбовані, чи покриті коронками, або ж їх зовсім не має, зазнавши раннього руйнування. Щоб уникнути таких випадків стоматологи застосовують  герметизацію фісур в перші два роки після прорізування. Це самий ефективний та наочний приклад стоматологічного підходу для профілактики карієсу.

Герметизація виконує дві основні функції:

  • створення на поверхні зуба так званого бар’єру, що захищає від впливу карієсогенних факторів;
  • підвищення ефекту стійкості зубної емалі за рахунок вмісту особливих складників у засобах, що використовують під час процедури.

Спеціалісти стоматології «Dent Service» застосовують у свої повсякденній практиці, два методи ізоляції поглиблень на жувальній поверхні зубів. Неінвазивна герметизація фісур полягає в частковому доповненні спеціальним засобом легких недоліків зуба.  Інвазивна методика застосовується при важкодоступних «закритих» фісурах, краї яких ніби нависають над дном. Під час виконання такої герметизації проводять її розтин,  для виключення можливості ураження карієсу.

Під час вибору методики герметизації фісур, стоматологи нашого центру ретельно досліджують поверхню зубів. Спеціалісти стоматології визначають форму, глибину, розмір та наявність пігментацій, чи інших захворювань. Матеріали, що використовуються при герметизації фісур не допускає пошкоджень емалі на тривалий період, який абсолютно достатній для її визрівання.

Записуйтесь для більш детальної консультації в стоматологію «Dent Service» за телефонами: (096) 515-22-55, (066) 515-22-55, (073) 515-22-55.